Cortex (Mozkovna)
Unikátní vzdělávací hra Cortex, ve které čelíte 8 různým typům úkolů. Procvičíte si logické myšlení, paměť,postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem.

V originální vzdělávací hře Cortex žáci řeší osm různých typů úkolů. Jde o jednu z her, kdy všichni kolem stolu najednou řeší konkrétní úkol. Kdo ho vyřeší první, zakryje dlaní kartu se zadáním a sdělí řešení. Pak kartu odkryje a pokud bylo řešení správné, získává jí. Otočí se další karta  a hraje se dál. Hra je rychlá, a i když je oficiálně určena pro 2-6 hráčů, nic nebrání tomu, aby kolem stolu bylo třeba osm dětí. Díky různorodým zadáním, které považuji za hlavní klad této hry, si procvičí logické myšlení, krátkodobou paměť, prostorovou představivost, barvy a jejich anglické názvy, postřeh, ale také například schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu. Všechny úkoly jsou navíc  řešeny pod časovým tlakem.

Hra obsahuje: 90 karet (74 karet s úkoly, 6 dotekových karet s výzvou, 10 plastických karet, 6 puzzle mozku - celkem 24 částí) a pravidla.

 

Co si žáci procvičí, prohloubí

- prostorovou představivost (bludiště, puzzle)

- postřeh (hledání dvojic, nejvíce stejných věcí)

- paměť, barvy

- motoriku

- hmat (rozeznání plastických karet)

- práci pod časovým tlakem

 

Klady hry:

- hra pro osm žáků

- velmi svižná hra

- extrémně jednoduchá pravidla

- díky rozmanitosti zadání nevyhrává stále dokola jeden, což je častá vada „postřehovek“

- existují tři verze – standart, pro děti a zeměpisná.