Ivo Jirásek: Zážitková pedagogika
Kniha je jedinečným zdrojem úvah pro studenty i zkušené praktiky z řad pedagogů, volnočasových vedoucích, instruktorů a lektorů kurzů pro děti i dospělé.

Zážitek s knihou „Zážitková pedagogika“

Kniha na prázdniny. Kniha na koupaliště, na pláž k moři. I tak se dá pojmout kniha „Zážitková pedagogika“. Kdo by si však bral na koupaliště nebo k moři barevné tužky či zvýrazňovač? Červená na nejdůležitější věci, zelená na zajímavé informace, žlutá na informace do budoucna. A je z toho pěkná barevná kniha. Kdo by to však dělal u rybníka nebo na pláži u moře?

"Zážitková pedagogika“ se dá přečíst u rybníka nebo u moře. Dá se prostě přečíst. Dá se však i prostudovat. Neříkám nastudovat. Přečetl jsem ji jedním dechem. Pravdou je, že jen přečetl. Teď si ji chci vzít znovu a v klidu si ji prostudovat. Tedy udělat z ní tu „barevnou“ knihu.

Mohl bych teď říci, že tato kniha by neměla chybět v knihovně každého pedagoga, který se zabývá volným časem, či jinými způsoby pedagogického procesu. Tohle je však jen proklamativní a reklamní prohlášení. Tato kniha je o historii, teorii a možná i o budoucnosti zážitkové pedagogiky. Je to kniha, kterou bych mohl a kterou bych i chtěl doporučit všem, kteří se pohybují okolo pedagogiky ať volnočasové, neformální, zájmové, zážitkové či jiné.

Jaroslav Ondráček

P:S. Vážený čtenáři knihy „Zážitková pedagogiky“,zkus si při čtení této knihy vzít barevné tužky…

Více zde: Nakladelství Portál