Bubbles
Bubbles je karetní postřehová hra plná barevných rejdících bublin a kostek s netradičními hodnotami. Hráč, který dokáže kostky rychle vyhodnotit a mezi vyloženými kartami stejně rychle najít tu správnou, nemá co řešit - je vítěz.

Hra Bubbles je vhodná k výuce čísel od 1 do 24, jejich řazení a porovnávání. Pomáhá i dětem s dysporuchami, díky tomu, že velikost čísel propojuje s velikostí bublin na kartě, přičemž využívá i barev.

Na 24 kartách jsou vždy 4 různě velké bubliny čtyř barev ve všech možných kombinacích. Na čtyřech barevných kostkách jsou čísla od 1 do 24 tak, že každé číslo je na kostkách jen jednou. Karty se rozloží na stůl, tak aby bylo na všechny vidět a hráči na ně dosáhli. Obtížnost se dá nastavit několika způsoby. Karty jsou oboustranné, přičemž jedna strana je přehlednější (bubliny jsou na ní seřazeny podle velikosti). Karty můžeme uspořádat do řad, nebo náhodně rozházet po stole. Začínající hráč/pedagog hodí všemi čtyřmi kostkami najednou. Každá kostka má jinou barvu a na každé padne jiné číslo.  Všichni hráči najednou hledají kartu se správnou kombinací. Kdo na kartu první ukáže, ten i získá. Získané karty hráči pokládají před sebe. Pokud při nějakém dalším hodu padne již dříve hozená kombinace, mohou si hráči brát karty i navzájem. Vyhrává hráč, který první získá čtvrtou kartu.


Hra obsahuje:
24 karet, čtyři kostky a pravidla.


Co si žáci procvičí, prohloubí

- řazení a porovnávání čísel od 1 do 24

- postřeh, rychlost

- barvy

- motoriku


Klady hry:

- hra pro velkou skupinu(může hrát tolik dětí, kolik se vejde ke stolu)

- velmi svižná hra

- extrémně jednoduchá pravidla

- dá se postupně zvyšovat obtížnost